11 Ağustos 2011 Perşembe

MEDYATİK TERAPİ; YENİ BİR KİŞİSEL GELİŞİM YAKLAŞIMI


Medyatik Terapi, tıbbî anlamda bir terapi seansları dizisi değildir.
 

Bir kişisel gelişim eğitim-dönüşüm yaklaşımıdır.

Medyatik terapi, Savaş ŞENEL'in medya araçlarını da (makaleler, sinema filmleri, şiirler, videolar vs) kullanarak, kişileri kendilerini hedefleri doğrultusunda geliştirmelerine yardımcı olduğu bir bir yaklaşımdır.

Kitap, sinema gibi medya araçlarıyla ve roman, hikâye, şiir vs gibi sanatsal türlerle oldukça içli-dışlı olan Savaş ŞENEL, bu tür eserlerin kendi dünyasındaki ve öğrencilerindeki etkisini yakından biliyor. Bu tür eserlerin, kişiye bir mesajı veya değeri sadece duyurmadığını, aynı zamanda hissettirdiğini ve insanların hissedip-içselleştirdikleri şeyleri daha kolay bir şekilde eyleme döktüklerini uzun zaman önce anladı.

Savaş ŞENEL, İngilizce, iletişim, yazarlık, insan ilişkileri ve kendinizi eksik gördüğünüz diğer konularda size makale, kitap, filmler, videolar vs gibi kaynaklar önermekte ve daha sonra sizinle bu kaynaklar üzerine konuşmaktadır.Bu tarz eğitimin temeli, sizin bu kaynakları okuyup, seyredip veya dinleyip hazırlandıktan sonra ve Savaş ŞENEL’le yaptığınız seanslarda, bu kaynaklar üzerinde karşılıklı konuşmanızdır.

Savaş ŞENEL, Medyatik Terapi'de kullanılacak olan kaynakları, sizin ihtiyaçlarınıza göre ve sizinle konuşarak seçer. Mesela size iletişim becerilerinizi geliştirecek olan bir makale önerir. Siz bu makaleyi okursunuz ve Savaş ŞENEL, sizinle iletişim becerilerini temel alan bu makale üzerine konuşur. Size sorular sorar ve sizi dinler. Sorularının amacı sizdeki potansiyeli ortaya çıkarmaktır.

Eğitimlerin ana dokusu, öncelikle Savaş ŞENEL'in "Hayatı Iskalama Lüksün Yok!" adlı kitabıyla oluşur ve öğrencinin hedeflerine göre diğer medya araçları öğrenciyle birlikte belirlenip-kullanılır.

Medyatik Terapi'nin amacı, kişinin bazı şeyleri kendisinin keşfetmesidir. İnsan kendisinin keşfettiği, hissettiği veya duyumsadığı şeyleri daha kolay içselleştirir.

Medyatik Terapi yaklaşımının avantajları:

- Sizin telkin almanızdan çok, bazı şeylerle yüzleşip kendi içinde bir keşif yolculuğuna çıkmanızı sağlar.

- Sizin algınıza ve öğrenme şeklinize göre tavsiye edilen kitaplar, makaleler, filmler ve benzeri araçlarla fikir dünyanız genişler ve çözümleriniz çoğalır.

- Sentez, analiz yapma ve çapraz bağlantılar kurma gibi becerileriniz genişler. Farklı bir alanda öğrenmiş olduğunuz bir fikri, başka bir alanda kullanabilme kapasiteniz artar.

- Sizde saklı olan potansiyeli, bir düşünür danışman eşliğinde zenginleştirir ve sizin için daha verimli bir bütün hâline gelmesini sağlarsınız.

- Kitaplar, makaleler, filmler ve okuduğunuz hikâye, şiir gibi edebî türler size çok geniş bir bakış açısı ve yeni perspektifler sunar.

- Milyonlarca medya ürünü içinde boğulmadan, Savaş ŞENEL’in tavsiye ettiği ve sizi hedefinize götüren dokumanlarla kendinizi geliştirme olanağına sahip olursunuz.
 

- Telkine ve tek taraflı dikteye dayalı olmayan, kendinizi keşfe dayalı olan bir yöntemle kişisel gelişiminizi sürdürebilirsiniz.

Bu eğitimde, öncelikle kendinizi eksik gördüğünüz alanlar belirlenir. Daha sonra konuyla ilgili kaynaklar size parça parça iletilir. Siz bu kaynakları inceleyip-seansa gelirsiniz. Ve Sokratik yöntemle, yani size sorulan sorular ve bunlara verdiğiniz cevapların değerlendirilmesi şeklinde söyleşiler yapılır.

Dünyanın neresind eolduğunuz önemli değildir. Medyatik Terapi seanslarına Skype, MSN gibi iletişim araçlarıyla-online olarak katılabilirsiniz.

Bu seanslar, yüz yüze de olabilir.

Medyatik Terapi konusunda iletişime geçebilmeniz için iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

------------
Savaş Şenel
İngilizce-Yabancı Dil Öğrenim Danışmanı
&
İletişim DanışmanıSavaş ŞENEL hakkında bilgi alabileceğiniz linkler
Savaş ŞENEL'in verdiği dersler, eğitimler ve seminerler
Savaş ŞENEL'in verdiği online dersler ve eğitimler
Savaş ŞENEL: Vizyonu, Misyonu ve Değerleri
Savaş ŞENEL'in resmî sitesi
Savaş ŞENEL'in Yazmış veya Tercüme etmiş olduğu kitaplar
Savaş ŞENEL'in seslendirilmiş şiirleri-Yazıları


Savaş ŞENEL'in çalışmalarına destek veren kişiler-kurumlar

(Alfabetik sırayla)

http://nedenkitap.com/
http://akillibilgi.com/
http://uskudar34.com/
http://yusufsert.com.tr/


Savaş ŞENEL'in İletişim adresleri:
savassenel@savassenel.com
savassenel@hotmail.com
savassenel@gmail.com

Skype: savas.senel
Facebook: Medyatik Terapi
Facebook: Savaş ŞENEL-Düşünür de Yazar
Facebook:Her gün 1 İngilizce Cümle-1 English Sentence for Each Day
Twitter: www.twitter.com/savassenel
Linkedin: Savaş ŞENEL


------------------
Kitabın İkinci baskısı özel-Cep Boyutunda yapılmıştır.
Okurlarıma teşekkür ediyorum.
Kendiniz ve dostlariniz icin guzel bir hediye:
Kitap hakkında bilgi almak için bu satırları tıklayınız.


Etiketler:

0 Yorum:

Yorum Gönder

Kaydol: Kayıt Yorumları [Atom]

<< Ana Sayfa